Menu Zavřeno

O nás

Kdo jsme?

Jsme skautský oddíl působící v Liberci. Scházíme se pravidelně každou středu a o víkendech podnikáme různé výpravy. Vznikli jsme o jedněch prázdninách na jednom betonovém hřišti. První rok jsme hledali jakým směrem se naše činnost bude ubírat. Teď už víme, že chceme být skauti.

Jak fungujeme?

Každou středu se potkáváme na schůzkách o víkendech vyrážíme na výlety především do přírody. Během této činnosti se za pomocí her a jiných aktivit zlepšujeme v samostatnosti, schopnosti týmové spolupráce, zručnosti, vytrvalosti, postřehu, poznáváme svět kolem sebe, budujeme vztah k přírodě, ke kamarádství, k pravdě, cti a odvaze.

Přestože nejsme členy žádné skatuské organizace, otevřeně se hlásíme k principům skautingu principům a metodám skautingu stanovenými
zakladatelem skautského hnutí Robertem Baden-Powellem a zakladatelem
českého skautingu A. B. Svojsíkem. Tyto principy a metody máme rovněž zakotvené ve stanovách.

Co už jsme zažili

Turnaj v lasergame

Jedna z našich první akcí mimo hřiště měla celkam solidní účast. Za hodinu a kousek jsme sehráli několik her s různou strategií.

Workshop v dřevodílně

V adventním čase jsme se vydali do spřátelené dřevodílny. Každý si zde vyrobil ze dřeva vánočního anděla.

Bobovačka

Přestože letošní zima mnoho sněhu nenabídla, podařilo se nám uspořádat bobovačku v Bedřichově. Nakonec jsme na bobech dojeli skoro až do Lidových sadů.

Výlet Štolpichem

Prozkoumávání říček v Jizerských horách nás v poslední době hodně baví. Nejinak tomu bylo přicestě Štolpichem na Bílou Kuchyni.

Český ráj

Při výletech často hledáme skrýše hry Geocacing. Nejinak tomu bylo i při výletě do Českého ráje.

Muzeum čtyřlístku

Během lednové výpravy k Máchovu jezeru jsme navštívili i Muzeum čtyřlístku v Doksech.

Naši vedoucí

Vojtěch Brzek – Wanaču

Wanaču je 33letý IT Specialista. Skautingu se věnuje od dětství. V současné době se věnuje skautskému vzdělávání. Baví ho moderní technologie, politika, práce se zvukem a obrazem. Ale nejradši tráví čas v přírodě.

Tomáš Mráček – Tatanka

Tatanka jako dítě chodil do oddílu, který tenkrát vedl Wanaču, odtud se také znají. Věnuje se novinařině – píše pro časopis Skautský svět. Miluje toulky přírodou a ve skautingu se věnuje skautskému vzdělávání.

Anna Nevrlá

Anna studuje prvním rokem Univerzitu Karlovu. Zajímá ji umění celkově, ráda hraje na akordeon, divadlo, kreslí, dělá grafiku. Ve volném čase se věnuje kromě umění a lidí také skautingu a dětem, práce s nimi ji baví a naplňuje. Miluje chodit na houby, hledat acháty a brouzdat se bosýma nohama v trávě.